Jak urządzić przestrzeń w stylu rustykalnym?

Styl rustykalny wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Powstał na przełomie XIX i XX wieku. Ten prosty styl podbił serca osób na całym świecie. Jego estetyka świetnie nadaje się dla osób żyjących w zgodzie ze sobą, z naturą i z bliskimi.

Slow life i styl rustykalny to idealne połączenie. Takie wnętrza charakteryzują się koronkami, naturalnymi materiałami, drewnem, jasnymi kolorami w odcieniach beżu i brązu.

Rustykalne wnętrze – czy warto i jak to zrobic?

Przestrzeń w stylu rustykalnym charakteryzuje się prostotą i przytulnością. Można porównać ją do wiejskiej chatki, w której czuć spokój. Jak urządzić wnętrze w stylu rustykalnym?

Wybieraj tkanki pochodzenia naturalnego. Świetnie sprawdzi się bawełna, len i wełna, w jasnych kolorach. Na podłogę wybierz deski w naturalnych kolorach drewna, lub białe. Im bardziej będą przypominały surowe drewno, tym pomieszczenie będzie nabierało więcej klimatu rustykalnego. Do drewna idealnie pasuje kamień, więc i takie elementy będą dobrze komponowały się w rustykalnym domku. Możesz również wybrać wiklinowe kosze oraz meble. Stolik z kamienia to tez świetny dodatek.
Meble w stylu rustykalnym można dostać w świetnych cenach, zwłaszcza na targach staroci. Odrestaurowanie zajmie trochę czasu, jednak jest to fajną zabawą oraz formą relaksu. Nieocenione będą dodatki, które tak naprawdę w ogromnym stopniu nadają wnętrzu klimatu.

Podsumowanie artykułu o stylu rustykalnym

W przypadku stylu rustykalnego ściany warto ozdobić jasnymi makaramami. Długie, jasne zasłony z lnu, pięknie ozdobią okna. Stare, kolorowe dywany we wzory oraz ciężkie, drewniane meble to idealna propozycja do rustykalnego salonu. Nie może zabraknąć zielonych roślin i świeżych polnych kwiatów.