Zrób to sam – styl boho w Twoim domu!

Od dłuższego czasu otacza nas moda na boho – luźne ubrania wykończone piórami, frędzlami i koronkami. Wesela w stylu boho, gdzie restauracja oferuje mnóstwo kwiatów i drewniane, surowe dodatki. A gdyby tak przenieść boho do domu? Tutaj z pomocą przychodzi makrama.

Styl boho – dlaczego sprawdza się w każdym wnętrzu i jak wprowadzić go do własnego mieszkania?

Ta popularna sztuka zaplatania sznurka nie wymaga posiadania żadnych specjalnych narzędzi. Wystarczy odrobina chęci i cierpliwości. Internet ma do zaoferowania mnóstwo blogów i tutoriali z szczegółowymi instrukcjami jak zabrać się za wybrany wzór. Dla osób preferujących tradycyjne metody są dostępne też książki. Kiedy już wybierzemy naszą przyszłą dekorację, pozostają tylko zakupy. Na rynku jest olbrzymi wybór sznurków – różne kolory i grubości, bez problemu każdy dobierze coś do swojego wnętrza. Co można stworzyć z takiego sznurka?

Dekoracje ścienne w stylu boho

Warto zacząć przygodę od prostej makramy ściennej, która w dużej mierze składa się z podstawowych splotów a mimo to efekt jest imponujący. Podstawą jest tutaj węzeł płaski – zaplatanie dwóch środkowych sznurków z wybranych czterech. Aby makrama wyglądała ciekawiej, warto dodać kolejny splot podstawowy, jakim jest węzeł żebrowy. Pętelki sprawiają wtedy wrażenie koralików. Można go zaplatać poziomo lub skośnie. Już za pomocą tych dwóch splotów nasza makrama będzie wyglądała ciekawie.

Wspaniała ozdobą – nie tylko do sypialni – jest też łapacz snów. W tym przypadku oprócz sznurka przydają się dodatkowe elementy do dekoracji – tasiemki czy pompony. Popularnym motywem ozdabiającym ściany są liście- w tym przypadku również wystarczy kilka podstawowych węzłów i w ostatnim kroku ich rozczesanie, aby powstała miękka grzywa.

Boho taras? To możlwe!

Sznurki do makramy można również wykorzystać na wykonanie wiszącego kwietnika. Natomiast meble ogrodowe nabiorą zupełnie innego klimatu, jeśli ozdobimy je poduszkami z makramy.

Styl boho – ozdoby sezonowe

Można wybrać dodatki ze sznurka, które będą ozdabiać wnętrze domu tylko sezonowo. Już w kilka minut można upleść małe choinki za pomocą tylko 3 sznurków – będą się świetnie prezentować zawieszone na tej prawdziwej choince lub w oknie. Święta Wielkanocne możemy umilić sobie plecieniem koszyczka na jajka – który może być po prostu mniejszą wersja kwietnika.

To tylko niektóre propozycje z całej palety możliwości jakie daje makrama. Może warto spróbować swoich sił?

 

One thought on “Zrób to sam – styl boho w Twoim domu!

Dodaj komentarz