Płytki podłogowe imitujące drewno i panele

Drewniane deski i panele – zarówno drewniane, jak i drewnopodobne – to z całą pewnością najbardziej popularne rodzaje pokryć podłogowych w salonach, sypialniach i innych domach. Alternatywą dla nich są jednak płytki podłogowe, które także mogą imitować drewno.

Dlaczego warto wybrać płytki imitujące drewno zamiast paneli i desek?

Jednym z głównych powodów wyboru płytek podłogowych imitujących drewno zamiast paneli i desek jest odporność na wilgoć. Drewniane deski i panele mogą łatwo ulec zniszczeniu w obecności wilgoci, co czyni je niestabilnymi. Mogą także powodować problemy związane z ewentualnymi deformacjami. Płytki podłogowe imitujące drewno wykonane są z materiałów, które są odporniejsze na wilgoć i łatwiej się je konserwuje. Wykorzystując je, nie trzeba się przy tym obawiać, iż pod wpływem wody zaczną wstawać i ulegać deformacji. Są na nią całkowicie odporne.

Kolejnymi powodami są: łatwość instalacji oraz trwałość. Płytki podłogowe są łatwiejsze do zainstalowania niż panele i deski, a ich połączenia są trwalsze dzięki dokładnemu cięciu podczas produkcji i obróbki płytek. W efekcie posadzka otrzymana dzięki nim jest bardzo estetyczna. Z kolei wysoka twardość kafli imitujących drewno gwarantuje, że nie będą ulegać ścieraniu i zniszczeniom mechanicznym. 

Ostatecznie, płytki podłogowe imitujące drewno zazwyczaj są tańsze niż drewniane panele i deski, co czyni je bardziej dostępnymi dla większej liczby osób planujących remont lub budowę.

Uniwersalność płytek imitujących drewno

Płytki imitujące drewno są niezwykle uniwersalne. Nadają się do użycia w różnych miejscach – w prywatnych domach, mieszkaniach, lokalach usługowych czy biurach. Są łatwe do czyszczenia bez konieczności dodatkowej pielęgnacji i mają doskonałe zastosowanie nawet w miejscach z dużym natężeniem ruchu.

Płytki drewnopodobne są idealne do użytku w łazienkach, kuchniach, salonach, korytarzach i innych przestrzeniach, gdzie występuje wilgoć. W takich miejscach większość paneli lub naturalnych desek nie będzie się sprawdzać. Płytki imitujące drewno do łazienek wyglądają dość realistycznie, a jednocześnie są łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Płytki chevron i jodełka gotowa

Na szczególną uwagę osób, które chciałyby wyposażyć swój dom w płytki drewnopodobne, powinny zasługiwać płytki szewronowe (chevron). Cechują się szczególną budową, która przypomina literę V lub daszek.

Płytki chevron są idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną przywrócić wnętrzu ciepło i naturalny wygląd drewna. Mogą być wykorzystane w salonie, jadalni czy sypialni i są doskonałym dodatkiem do każdego stylu wnętrza, od nowoczesnego po klasyczny.

Płytka szewronowa doskonale wpisuje się w trendy dekoracyjne ostatnich lat. Przyciąga uwagę i nadaje pomieszczeniu niebanalnego charakteru.

Jodełka to popularny sposób układania płytek chevron. Ten wzór jest bardzo elegancki i stylowy, a jednocześnie subtelny. Można go zastosować zarówno na małych, jak i dużych powierzchniach. Płytki chevron i jodełka to wyjątkowe rozwiązania, które wprowadzą do wnętrza mnóstwo uroku i ciepła. Warto rozważyć ich zastosowanie, zwłaszcza jeśli marzymy o przytulnej i stylowej przestrzeni.