Lodówka z dużym zamrażalnikiem – jaką wybrać?

Lodówka z dużym zamrażalnikiem to więcej miejsca do przechowywania. Czy jednak oznacza to, że dla każdego użytkownika jest to odpowiedni wybór? Sprawdź, kiedy taki model lodówki może sprawdzić się najlepiej. Poznaj jego najważniejsze zalety i propozycje wśród dostępnych wariantów!

Jakie zalety ma lodówka z dużym zamrażalnikiem?

Nowa lodówka to nowe możliwości. Wybierając sprzęt do kuchni, zapewne zastanawiasz się, który jego wariant będzie najlepszy. Na rynku dostępne są przeróżne modele lodówek, a różnią się od siebie nie tylko wymiarami czy liczbą drzwi.

Na przykład dla wielu użytkowników lodówka z dużym zamrażalnikiem wydaje się właściwym wyborem. Co jest w niej tak szczególnego? Warto zacząć od najważniejszej zalety, czyli dużej ilości miejsca odpowiedniego do przechowywania żywności. Niektóre produkty warto mrozić, dzięki czemu nie musimy spożywać ich w przeciągu kilku najbliższych dni. To także odpowiedni wybór dla osób, które kochają gotować!

W nowoczesnych lodówkach częstym rozwiązaniem jest podział lodówki na dwie części, a popularne są w szczególności warianty dwudrzwiowe. W takim przypadku jedną stronę można przeznaczyć na chłodzenie, a drugą na mrożenie.

Lodówka dwudrzwiowa – czarna czy w innym kolorze?

Warto wspomnieć również o tym, że dla niektórych użytkowników istotny będzie wygląd urządzenia. W końcu lodówka dominuje swoją wielkością nad innymi meblami czy sprzętami, które znajdują się w przestrzeni kuchennej. Dobrze więc, aby wcześniej zastanowić się, jak powinna wyglądać.

Czarna, biała czy może srebrna? Te kolory pasują doskonale do większości kuchni. Wpasują się zarówno w styl nowoczesny, industrialny, jak i eklektyczny. Łatwiej będzie również zestawić taką lodówkę z innymi sprzętami, które także możemy znaleźć w zbliżonych odcieniach.

Lodówka Side by Side od marki Samsung

Jeżeli poszukujesz lodówki z dużym zamrażalnikiem, koniecznie poznaj bliżej ofertę marki Samsung. W tej kategorii dużą popularnością cieszą się m.in. modele Side by Side. Taki dwudrzwiowy wariant jest prosty i komfortowy w obsłudze.

W zależności od modelu może być to także lodówka z kostkarką do lodu. Jeżeli lubisz orzeźwiające, chłodne napoje, to z pewnością docenisz to rozwiązanie. W przypadku urządzeń Samsung kostkarka umieszczona jest na drzwiach, dlatego użytkownik ma do niej dostęp od zewnętrznej strony.

Wybierając nową lodówkę, warto zainteresować się technologią No Frost. W jej przypadku możemy zapomnieć o długim rozmrażaniu. W komorach nie powstaje lód czy szron, ponieważ urządzenie utrzymuje odpowiednią temperaturę, a także właściwy poziom wilgoci.

Warto również wspomnieć o tym, że firma Samsung jako pierwsza w Polsce wprowadza na rynek nowe i innowacyjne portfolio bardziej energooszczędnych lodówek z modułem Wi-Fi (SmartThings Energy). Na uwagę zasługuje między innymi Tryb AI Energy Mode, gdyż po jego włączeniu lodówka optymalizuje pracę tak, aby zużywać do 15%* mniej energii.

* Wyniki testu są oparte na porównaniu zużycia energii przez urządzenie przy użyciu trybu AI Energy i bez korzystania z trybu AI Energy; uruchamianego przez aplikację SmartThings**. Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków i sposobów użytkowania. Dotyczy wybranych urządzeń.

** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.